Home BIH Široki pobjedom protiv Željezničara startao u novu sezonu

Široki pobjedom protiv Željezničara startao u novu sezonu

47
0

Nogometaši Širokog Brijega su u 1. kolu WWIN lige BiH na gostovanju kod Željezničara slavili rezultatom 1:0.

Željezničar je na samom početku imao sjajnu priliku. Hiroš je pucao s 20-ak metara, ali Tomić je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu Širokog.

Široki je u 13. minuti poveo na Grbavici golom Ćavara. Ćorić je sjajno pronašao Ćavara koji je pucao iz prve i zatresao mrežu domaćina. Gol se provjeravao u VAR sobi, ali je priznat jer se provjerom ustanovilo kako nije bilo zaleđa. Ovo je bilo prvo korištenje u VAR-a u WWIN ligi.

U 30. minuti sisreta Al Jaber je pucao sa 16 metara, ali golman Širokog je još jednom sačuvao svoju mrežu.

U 39. Minuti Senić je nakon kornera pucao glavom, ali nije bio precizan.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom Širokog.

Ćavar je u 50. minuti pucao sa 16 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Željezničar je najbolju priliku imao u 61. minuti susreta. Cavnić je pucao glavom sa sedam metara, ali Tomić je loptu zaustavio ispod vratnice.

U 72. minuti Ćavar je mogao odlučit pobjednika, ali njegov udarac je zaustavila stativa.

Željezničar je u 90. minuti iznorio korner, ali nakon ubacivanja nitko od domaćih igrača nije uspio uputiti udarac prema Tomićevim vratima.

Do kraja susreta mreže su mirovale i Široki je na Grbavici upisao minimalnu pobjedu od 1:0.

Podsjetimo, u prvoj utakmici nove sezone WWIN lige Bosne i Hercegovine odigranoj danas u 18:45 sati NK GOŠK je na domaćem terenu poražen od ekipe FK Radnik iz Bijeljine rezultatom 1:0.