Home Sport Nogometaši Zrinjskog u majicama s likom Luke Lovrića “PRVACI BIH 2017god

Nogometaši Zrinjskog u majicama s likom Luke Lovrića “PRVACI BIH 2017god

2349
0

Nogometaši Zrinjskog

u susretu sa Slobodom na teren su istrčali u majicama s likom Luke Lovrića, malog anđela koji je tragično stradao u zrakoplovnoj nesreći prije 15 dana, piše pogled.ba.  Klub navijača „Ultras –  Zrinjski 17. put u nizu dodijelio na posljednjoj domaćoj utakmici dodijelio je priznanje Trofej „Filip Šunjić Pipa“.  Trofej „Filip Šunjić Pipa“ koji se dodjeljuje nogometašu koji se u sezoni na izmaku istaknuo svojim odnosom prema dresu koji nosi, zalaganjem i borbenošću na terenu, ali i korektnim odnosom prema navijačima pripao je Slobodanu Jakovljeviću.

Pročitajte više na: bpz.ba Nogometaši ZrinjskogU Mostaru spremni za slavlje, Zrinjski čeka titulu pobijedili su Slobodu s 3:0 u 10. kolu Lige za prvaka, te su obranili titulu najboljeg kluba u Bosni i Hercegovini.  Zrinjski je u devetom kolu slavio protiv Radnika s 2:1 u Bijeljini, iskoristio je poraz Želje na Koševu i došao je na prag titule. Plemićima je ostalo još da svladaju Slobodu, a oni su to i uradili, pa je moglo početi veliko slavlje, piše sportsport.ba.  Od prve minute domaći nogometaši su igrali onako kako bi i trebali – agresivno, ofanzivno i bez kalkuliranja. To im se brzo isplatilo, pa je u 11. minuti Bilbija na ubačaj Filipovića matirao Muminovića za 1:0. I u narednih 20-ak minuta Zrinjski je napadao, imao nekoliko pokušaja prema golu Slobode, no Tuzlaci su odolijevali, pa su u završnici prvog dijela malo i krenuli prema golu Mostaraca.  Sve je bilo manje-više gotovo kada je u 42. minuti Bilbija postigao drugi pogodak, ovaj put majstorski volejom.  Zrinjski je vodio 2:0 na poluvremenu, a još su u Mostaru čuli da Radnik vodi na Grbavici, pa su mogli mirnije ući u nastavak utakmice.  U 52. minuti Filipović je imao veliku šansu, no nije uspio s nekoliko metara da nakon dvije asistencije postigne pogodak. Ubrzo je Bilbija imao stopostotnu priliku, ali izbliza glavom pucao je pored gola Slobode. U slavljeničkoj atmosferi Zrinjski je zabio i treći pogodak. U 59. minuti Jasmin Mešanović zabija prekrasan pogodak i tako je ovjerio slavlje Mostaraca.  Nakon završetka utakmice počelo je veliko slavlje i trajat će do kasno u noć. Ovo je Zrinjskom treća titula u posljednje četiri godine i peta ukupno. Plemići su Premijer ligu osvajali 2005., 2009., 2014., 2016. i 2017. godine.