Home Sport Čilić u dramatičnom meču sredio Mullera za finale Queen’s Cluba

Čilić u dramatičnom meču sredio Mullera za finale Queen’s Cluba

1440
0
SHARE
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom 6:3, 5:7, 6:4 nad luksemburškim igračem Gillesom Mullerom ušao je u finale turnira u Queen’s Cluba a od ponedjeljak će biti i šesti igrač svijeta
Čilić je izborio svoje 29. finale na Touru pri čemu treće na travi i treće u Queen’s Clubu. U dosadašnjih 28 finala upisao je 17 pobjeda, a posljednji turnir osvojio je u svibnju u Istanbulu. U Queen’s Clubu 2013. je izgubio od Britanca Andyja Murraya, a godinu dana ranije je pobijedio Argentinca Davida Nalbandiana.

Čilić će u finalu igrati protiv pobjednika susreta između Bugarina Grigora Dimitrova i Španjolca Feliciana Lopeza.

Prvi hrvatski reket je sjajno odigrao prvi set. Čvrsto je kontrolirao svoj servis ne dozvolivši Mulleru niti jednu break loptu, dok je s druge strane stalno pritiskao suparnika. Čilić je u prvom setu izgubio samo četiri poena na svojem servisu, dok je na Mullerov servis imao četiri break lopte iskoristivši jednu kod rezultata 3:2. Čilić je pri vodstvu 5:2 imao dvije set lopte, ali se Muller spasio smanjivši na 5:3. No, u idućoj igri Čilić je mirno priveo set kraju i za 30 minuta slavio 6:3.

First set Cilic! 6-3 vs Muller. Yet to lose serve, yet to drop a set all tournament. The Croat really has been in imperious form this week.

Nakon odlične predstave u prvom setu činilo se kako će Čilić ekspresno u finale. Posebice, jer je s dobrom igrom nastavio i na otvaranju drugog seta. Čilić je pri rezultatu 1:1 imao tri break lopte ipriliku načiniti veliki korak prema plasmanu u finale. Nažalost, nije uspio. Muller je poveo 2:1, a potom su oba tenisača držala svoje servise do rezultata 6:5 za Mullera. Čilić je tada odigrao najslabiji gem u meču što je 34-godišnji Luksemburžanin sjajno iskoristio načinivši break za 7:5 i 1:1 u setovima. Čilić je loše odigrao dva beckhanda, te dodao jednu dvostruka pogrešku što je Muller znalački iskoristio.

Treći set donio je izjednačenu igru sve do rezultata 3:3. Tada je Čilić stigao do dvije break lopte iskoristivši drugu za vodstvo 4:3 usmijerivši meč prema kraju. U idućem gemu Čilić je imao 0:30, no uspio se izvući i povesti sa 5:3. Luksemburžani je zatim smanjio na 5:4, da bi Čilić odservirao za set i meč.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatskog tenisača nakon što je prošle godine bio bolji u Rotterdamu. Zanimljivo, Muller je do ogleda protiv Čilića ove godine bio nedodirljiv na travi, u sedam susreta upisao je sedam pobjeda pri čemu je prošlog tjedna slavio u ‘s-Hertogenboschu pobijedivši u finalu našeg Ivu Karlovića 7:6 (5), 7:6 (4).

Ulaskom u finale Čilić je napredovao na ATP ljestvici i sada je šesti čime je izjednačio svoj renking karijere.

mp/foto:twitter