Home Scena Sjajan derbi na Maksimiru: Dinamo preokretom do pobjede protiv Hajduka

Sjajan derbi na Maksimiru: Dinamo preokretom do pobjede protiv Hajduka

547
0
SHARE
U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk s 3-1 i pobjegao Osijeku na tri boda prednosti.

Sjajnu predstavu prikazali su Dinamo i Hajduk u odgođenom susretu 13. kola Prve HNL.

Hajduk je poveo, no Dinamo je u nastavku okrenuo rezultat. Dva sjajna gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić (16, 18), a strijelac je bio i Lovro Majer (83), dok je pogodak za Hajduk zabio Mario Vušković (6). Dodajmo kako su gosti dva puta pogađali okvir Dinamova gola.

Bio je to drugi susret Paola Tramezzanija na klupi Hajduka i prvi poraz, nakon što je debiju slavio na Šubićevcu protiv Šibenika.

Hajduk je sjajno ušao u susret, u petoj minuti Mijo Caktaš je pogodio okvir gola, a samo minutu kasnije Mario Vušković je doveo goste u vodstvo. Atanasov je ubacio iz kornera, a Vušković zabio glavom za 1-0.

U osmoj minuti vidjeli smo prvo uzbuđenje pred vratima Splićana. Dinamo je tražio kazneni udarac nakon duela Majera i Simića. Sudac Zebec je pregledao snimku, ali nije pokazao na bijelu točku. Dvije minute kasnije Bruno Petković je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Lovru Kalinića, no asistent Gavranović je bio u zaleđu, pa je Zebec poništio gol.

Dinamo je uspio izjednačiti u 16. minuti fantastičnim pogotkom Mislava Oršića koji je sa 18 metara pogodio suprotne rašlje. Kalinić je bio nemoćan, samo je pogledom ispratio loptu. Samo dvije minute kasnije Oršić je još jednom sjajno pogodio. S centra je pobjegao u kontru, ušao u kazneni prostor, prodao lažnjak Simiću i zatim sa 14 metra pogodio desne rašlje za veliki preokret.

Mislav Oršić

Bilo je to fantastičnih 20 minuta tijekom kojih smo vidjeli tri gola, pri čemu dvije Oršićeva majstorije i još nekoliko prilika na obje strane. Nastavak je ponudio nešto mirniji nogomet i do konca poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Hajduk je već u uvodnim minutama nastavka imao sjajnu priliku za izjednačenje. Atanasov je ubacio iz slobodnog udarca, a Umut Nayir je iz blizine pogodio prečku. U 51. minuti sjajnu priliku za 2-2 je imao i Jakoliš, no pucao je pored gola.

Još jednu veliku priliku gosti su imali u 60. minuti, ali je Nayir ponovo bio neprecizan. Dinamo u drugom dijelu nije ozbiljnije zaprijetio suparničkim vratima sve do 83. minute kada je Majer lijepo škaricama pogodio za 3-1.

U srijedu je odigrana i odgođena utakmica 12. kola u kojoj je Rijeka na stadionu Aldo Drosina pobijedila Istru 1961 sa 2-1.