Home Sport ČUDO U MOSTARU Zrinjski gubio 3:0 pa preokrenuo za pobjedu nad...

ČUDO U MOSTARU Zrinjski gubio 3:0 pa preokrenuo za pobjedu nad Alkmaarom!

350
0

Nogometaši Zrinjskog odigrali su susret 1. kola grupne faze Lige konferencija, a u Mostaru je gostovao AZ Alkmaar koji je na poluvremenu vodio 3:0, a na kraju izgubio s 4:3!

Zrinjski je prvi bh. momčad koja je igrala grupnu fazu jednog Uefinog natjecanja, a prvi suparnik bio je nizozemski AZ, koji je nakon prvih 45 minuta imao domaćina u ruci, izgledao je puno moćnije, vodio je čak 3:0 i svi već mislio da tri boda idu u Nizozemsku.

Čudo u Mostaru! Zrinjski gubio 3:0 na poluvremenu od AZ Alkmaara pa zabio četiri pogotka u nastavku - Novi list

Regionalni mediji o čudu Zrinjskog: Nikome nije uspjelo, senzacija o kojoj bruji Europa - Hrvatski Medijski Servis

No, nestvarno izdanje Plemića koji je uspio napraviti čudo nad čudima i na kraju slaviti s 4:3!

Ali krenimo od početka. Za prvu priliku trebalo je osam minuta, Claise je pucao, a Marić pospremio pod gredu. AZ je poveo u 10. minuti. Van Brederode je bio na drugoj stativi i siguran pogodak za 0:1.

Unatoč vodstvu, uslijedili su žestoki napadi gostiju iz Nizozemske, au 33. minuti Mijnans je natrčao na odbijenu loptu i povisio na 2:0, piše Sportsport.ba.

Do kraja prvog poluvremena gosti su još jednim golom riješili pitanje pobjednika. Wit je pogodio iz šesnaesterca i igra se nastavila “reda radi”.

Ipak, malo se nade vratilo domaćinima kada je Kožulj iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju i smanjio rezultat na 3:1.

U 70. minuti još jedan majstorski pogodak Plemića. Ćorluka je ubacio, ali lopta je prevarila vratara i završila iza gola.

A onda spektakl u 73. minuti kada je rezervista Hrvanović čudesnim pogotkom izjednačio Zrinjski, a goste bacio u šok. No Zrinjski tu nije stao, nastavio je napadati, pa je Kožulj u 83. pogodio za 4:3. Malekinušić je pogodio vratnicu, lopta se odbila do Kožulja koji ju je zakucao u mrežu. Pavlidis je u 87. minuti ostao sam, ali nije zabio. Puno sreće za Zrinjski, koji je to uostalom i zaslužio.

Zaista nevjerojatna utakmica u kojoj bh prvak je pokazao karakter, pobjednički mentalitet i kvalitetu. Rezultat koji su postigli, pogotovo način na koji su to učinili, je impresivan i ostavlja bez teksta.

U ovoj skupini u Varšavi su se sastali i Legia i Aston Villa, a taj je susret obilovao izglednim prilikama i golovima. Na kraju su Poljaci pomalo neočekivano slavili nad favoriziranim Englezima s 3:2.

Strijelci za Legiju bili su Wszolek i Muci (2), a za goste iz Birminghama Duran i Digne.

U drugom kolu AZ će ugostiti Legiju iz Varšave, a 5. oktobra Zrinjski će ugostiti Aston Villu. Bit će to jedna od najvećih utakmica u povijesti mostarske momčadi i pravi izazov za cijelu jednu generaciju, no već večeras su pokazali da mogu igrati protiv puno bogatijih i jačih momčadi./HMS/

Rendulić: Očekujem da ljudi koji vode klub zavuku ruku u džep, dečki su zaslužili trostruku premiju! - Dnevno.baDnevno.ba

Zrinjski | Vijesti Hercegovina.Info

Previous articleGRLIĆ RADMAN: Komšić je štetočina, krši međunarodno pravo parazitirajući na tuđim pravima i usporava put BiH u EU
Next articlePatrijarh Porfirije Mostar nazvao najvećim multietničkim i multireligijskim gradom u BiH