Home Herceg-Bosna Dalić: U nedjelju protiv Danske je naš dan istine

Dalić: U nedjelju protiv Danske je naš dan istine

1251
0

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island sa 2:1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1. srpnja protiv Danske, a hrvatski izbornik Zlatko Dalić istaknuo je da će nedjelja biti naš dan istine.

Izbornik Dalić, kao što je i najavio, značajno je izmijenio sastav, pa su od igrača koji su iznijeli glavni teret u prve dvije utakmice u početnoj postavi bili samo ModrićKramarić i Perišić.

Raduje me da su skoro svi igrači koji su ovdje dobili priliku, a Modrić je bio u početnoj postavi jer daje samopouzdanje momčadi. Nismo kalkulirali, išli smo na pobjedu, ali u prvom poluvremenu nismo bili dobri u svim segmentima. Imali smo posjed lopte, ali nije bilo pravih dodavanja u dubinu. U nastavku je bilo bolje. Islanđani su nas mučili u prekidima, i svaka im čast, kazao je Dalić za HTV i dodao: Tri pobjede i gol razlika 7-1, naravno da sam zadovoljan. No, plasman u osminu finala nije naš krajnji domet. U nedjelju nas čeka Danska, to je naš dan istine. U toj utakmici moramo pokazati našu najbolju igru na ovom prvenstvu.

U DRUŠTVU SA ŠUKEROM I STIPOM MODRIĆEM Čović ispratio posljednju utakmicu Vatrenih u skupnoj fazi

Predsjednik HDZ-a BiH i hrvatski član Predsjedništva BiH dr. Dragan Čović u ugodnoj atmosferi Rostov Arene ispratio je posljednju utakmicu hrvatske nogometne reprezentacije u skupnoj fazi i daljnji plasman među 16 najboljih ekipa na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, prenosi Hrvatski Medijski Servis.

Aktivno praćenje nogometnog Svjetskog prvenstva u Rusiji nije zaobišlo ni Bosnu i Hercegovinu, unatoč žalu što i nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije prisutna na velikoj pozornici i turniru najboljih svjetskih ekipa.

Čović je odavno pokazao da je veliki navijač i da aktivno prati te redovito zaigra „najvažniju sporednu stvar na svijetu“.

Na prepunim tribinama Rostov Arene odgledavši utakmicu, Čović je čestitao Davoru Šukeru, predsjedniku Hrvatskog nogometnog saveza i Anti Kulušiću dopredsjedniku HNS-a na plasmanu u osminu finala.

Čović s ocem Luke Modrića Stipom

Nakon i treće uzastopne pobjede u skupnoj fazi, predsjednik HDZ-a BiH i hrvatski član Predsjedništva BiH čestitao je igračima, izborniku Zlatku Daliću i stručnom stožeru Hrvatske reprezentacije na još jednoj velikoj predstavi, pobjedi i plasmanu u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Uz veliki broj navijača koji su u kockastim dresovima bodrili Vatrene, dr. Čović se pozdravio i sa Stipom Modrić, tatom Luke Modrića, izrazivši uvjerenje kako će i naredna utakmica osmine finala SP-a protiv Danske završiti kao i ove tri u skupnoj fazi, velikom pobjedom Hrvatske reprezentacije.

Perišić u 90. minuti donio Hrvatskoj i treću pobjedu

Luka Modrić, Ivan Perišić i hrvatske pričuve odigrale su utakmicu 3. kola skupine D Svjetskoga prvenstva protiv Islanda, utakmicu koja je mnogo više značila Islanđanima nego Hrvatima. Na kraju je završilo pobjedom Hrvatske 2:1 što će reći da su Dalićevi izabranici skupni dio natjecanja završili sa sve tri pobjede i što drugo reći nego bravo Hrvatska.

Bez obzira što je Dalić utakmicu počeo s jednim tako “šarenim” sastavom Hrvatska je u uvodnih desetak minuta imala ogromni posjed lopte, ali nije bilo pravih prilika. Prvo značajnije uzbuđenje dogodilo se u 12. minuti kada je Bjarnason naletio na lakat Marka Pjace, pa mu se pomoć ukazivala kojih dvije minute, a hrvatski reprezentativac je zaradio prvu javnu opomenu na utakmici, a što je možda bilo i malo prestrogo od strane španjolskoga suca.

Hrvatska je u 19. minuti izvela prvi ubačaj iz kuta, stvorila se gužva pred protivničkim golom, ali su “Vikinzi” ipak nekako raščistili te neugodnosti ispred Halldorssona. U 26. minuti slična situacija na drugoj strani, no sviran je prekršaj nad Kalinićem.Magnusson je u 28. minuti pokušao glavom nakon kornera, a lopta je završila pored hrvatskoga gola. Gylfi Sigurdsson je u 31. minuti pokušao iz slobodnjaka s 26-27 metara, ali nije bilo poteškoća za Kalinića.

Perišić je u 37. minuti pokušao iz okreta s kojih 20 metara, ali nije veznjak Intera na pravi način zahvatio loptu. Finnbogason je u 40. minuti imao otvorenu situaciju sa 16 metara, a kojoj je prethodio očigledan prekršaj nad Badeljom, koji nije dosuđen, no na sreću po Hrvatsku islandski napadač je šutirao pored gola.

U posljednjoj minuti prvoga dijela Kalinić boksa jednu loptu ubačenu iz kornera, a ona dolazi na nogu Bjarnasona koji šutira prema golu, a Kalinić taj udarac zaustavlja nogom. I onda u sudačkome dodatku prvoga dijela krasan udarac Gunnarssona s 15 metara iskosa, ali još ljepša obrana sjajnoga Lovre Kalinića.

U 51. minuti prava “bomba” Milana Badelja s 30-ak metara, ali islandski vratar dodiruje loptu koja pogađa gredu i završava u korneru. Badelju je gol ipak bio suđen u večerašnjoj utakmici, jer samo dvije minute kasnije Pivarić krasno prolazi po lijevoj strani i ubacuje na jedanaest metara od gola gdje natrčava Badelj i volej udarcem zakucava loptu u mrežu Islanđana za hrvatskih 1:0.

Islanđani vrlo brzo uzvraćaju, te Ingason šalje s par metara udarac glavom pod gredu, ali Kalinić čudesno izbacuje u korner. Nakon kornera ponovno je u skoku najviši Ingason, ali ovaj put greda je saveznik “Vatrenih”.

Hallfredsson u 58. minuti radi divljački start nad Pjacom i zarađuje prvi žuti karton za Island ne samo na ovoj utakmici nego općenito na njihovom prvom Mundijalu. Dvadesetak minuta prije kraja Pjaca je upravo zbog te ozljede ipak morao napustiti igru, a zamijenio ga je Dejan Lovren.

Veliku je priliku Island imao u 73. minuti, ali je Bjarnason na lijevoj strani u punom naletu promašio kompletnu loptu. Minutu kasnije na drugoj strani Pivarić ubacuje odličnu loptu pred gol Islanda, ali Kramarić ostaje malo prekratak.

Lovren je u 75. minuti u šesnaestercu igrao rukom po lopti, a sudac opravdano dosudio kazneni udarac kojega Gylfi Sigurdsson sigurno pretvara u pogodak za 1:1. Perišić se u 85. minuti sam izborio slobodnjak s 26-27 metara iskosa s desne strane, te uputio jak udarac koji ipak završava povrh suparničkoga gola.Rakitić je u 88. minuti pokušao iz slobodnjaka sa sasvim druge strane, no i to je prohujalo povrh gola Islanđana. Odmah u sljedećem napadu pokušao je i Kramarić, ali je i to završilo pored gola. Hrvatski napadi u završnici susreta ipak su urodili plodom u zadnjoj minuti kada su Badelj i Rakitić izigrali Islanđane, Perišić dobio pravu loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i kroz “uši” provukao loptu Halldorssonu za hrvatskih 2:1.

Previous articleBorjana Krišto na zasjedanju Parlamentarne skupštine Vijeća Europe