Home BIH Hrvatska saznala protivnika za polufinale Eura: Čeka ih svjetski i olimpijski doprvak

73
0

Hrvatska je saznala protivnika u četvrtfinalu Europskog vaterpolskog prvenstva. Za polufinale će igrati protiv Grčke koja je svladala Nizozemsku rezultatom 15:10 u susretu osmine finala.

To je bilo posve očekivano jer su Grci, kao aktualni svjetski i olimpijski doprvaci, bili izraziti favoriti za pobjedu i prolaz dalje, piše Gol.hr.

Nizozemska se dobro držala prvih šest minuta, do rezultata 3:3. Grci su tada s dva gola u nizu zaključili prvu četvrtinu rezultatom 5:3. U drugoj četvrtini Grčka je imala i pet razlike (9:4), baš kao i koncem treće dionice (11:6). Veliku prednost odabranici izbornika Thodorisa Vlachosa zadržali su i u posljednjem periodu igre za konačnih 15:10.

Grčku je do pobjede predvodio Konstantinos Genidounias s pet golova, dok su Dimitrios Skoumpakis i Angelos Vlachopoulos zabili po dva gola. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kas Te Riele sa četiri i Lars Ten Broek s dva gola.

Grčka je na posljednjim OI u Tokiju bila druga, baš kao i na posljednjem SP-u u Fukuoki prošle godine, međutim na Europskim prvenstvima do sada nije osvojila niti jednu medalju. Najbolji plasman Grcima je četvrto mjesto 2016. i 1999. godine.

Posljednjeg putnika u četvrtfinale Hrvatska će doznat večeras nakon susreta Rumunjske i Gruzije. Pobjednik iz te utakmice u četvrtfinalu će igrati protiv Španjolske. U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastaju se Srbija – Mađarska, te Crna Gora – Italija.

Četvrtfinalna utakmica između Hrvatske i Grčke igra se u petak, 12. siječnja od 18:30 sati. Utakmica se igra u Zagrebu./HMS/

Previous articleJagoda Savić…….Prica teska i bolna al moja,jedina prava i iskrena…
Next articleBiH za zimovanje popularnija od Hrvatske, cijene na nekim planinama više nego lani